KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482141
nr 1548 2141
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Akvarell, "Cirkus". Signerad, numrerad 1924, bladets mått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:57:18
700 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz